Jean-Marie Le Pen in memoriam

magnapolonia.org 1 week ago

Jean-Marie Le Pen in memoriam

“Jean-Marie Le Pen […] jest niebezpieczny dla całej sceny politycznej, ponieważ jako jedyny jest szczery. Mówi na głos to, co wielu ludzi myśli w głębi duszy, a czego politycy powstrzymują się od powiedzenia, ponieważ są albo zbyt demagogiczni, albo zbyt tchórzliwi. Le Pen, ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami, jest prawdopodobnie jedyną osobą, która myśli o interesach Francji ponad interesami własnymi” — Alain Delon

“[Le Pen] Z pewnością jest trochę poszukiwaczem przygód i trochę bandytą, co czyni go interesującym facetem. Swoim talentem oratorskim i porywczym temperamentem przypominał mi Dantona” — Eduard Limonow

W rocznicę masakry na Acca Larentia, dotarła do nas kolejna smutna wiadomość – w wieku 96 lat, do domu Pana odszedł Jean-Marie Le Pen – założyciel Frontu Narodowego, niezłomny nacjonalista i jeden z ważniejszych nacjonalistycznych polityków powojennej Europy.

Urodził się w 1928 w Trinité-sur-Mer, w Bretonii, uczęszczał do kolegium jezuickiego Saint-François-Xavier w Vannes, studiował prawo oraz nauki polityczne na Uniwersytecie Paryskim. W latach 50. dołączył do Legii Cudzoziemskiej – służył w Indochinach, a następnie powrócił do kraju i zdobył mandat w wyborach, jednak gwałtownie z niego zrezygnował i jako oficer służb specjalnych wziął udział w wojnie w Algierii. 5 października 1972 powołał Front Narodowy i stanął na jego czele. W 1998 zdradziła go jego najstarsza córka Marie Caroline, odchodząc z partii i zrywając z nim kontakt. Siedmiokrotnie zdobywał mandat do Parlamentu Europejskiego, pięciokrotnie kandydował na urząd prezydenta, najlepszy wynik osiągając w 2002 (16,86% i drugie miejsce, 18% w drugiej turze) Co najmniej sześciokrotnie karany był za propagowane idee. W maju 2015 zdradziła go również młodsza córka Marine, wykluczając z partii i pozbawiając stanowiska prezesa honorowego (ostatecznie po wygranej batalii sądowej utrzymał to stanowisko). Mimo tego nigdy się od niej nie odciął i starał się wspierać jej kandydaturę w wyborach.

Trudno przecenić jego dziedzictwo, powszechnie uważany jest za człowieka, który wskrzesił nacjonalizm na powojennej Francuskiej scenie politycznej. Trudno przecenić również jego odwagę uderzania w poprawność polityczną – pomimo trwającego dekady ostracyzmu i kampanii nienawiści przeciwko niemu i jego rodzinie, nie bał się głosić swoich poglądów na temat imigracji, kwestii historycznych, w szczególności II wś.

Le Pen przetarł szlaki współczesnej prawicy i nacjonalistom w kwestii imigracji – jak pisał w swojej książce K.Kita “Le Pen […] zapisze się w historii Francji przede wszystkim jako Kasandra, która przepowiadała przez dekady, iż masowe osiedlanie się imigrantów spoza Europy doprowadzi do napięć na tle etnicznym i będzie stanowić egzystencjalne zagrożenie dla narodu Francuskiego” To on jako pierwszy postulował popularną dziś ideę remigracji, jak mówił: “rodzice i dzieci nie powinni być rozdzielani, należy ich deportować razem”, co wzbudziło niemałe kontrowersje. To on, jako jeden z pierwszych, przestrzegał przed Wielką Podmianą, która dzieje się na naszych oczach, otwarcie głosił: „Nie będzie już kultury europejskiej, jeżeli nie będzie Europejczyków. jeżeli staniemy się mniejszością w naszym własnym kraju, a inna cywilizacja stanie się większością, wówczas cywilizacja europejska zniknie” Le Pen, bliski był również idei etnopluralizmu, gdy zarzucono mu nienawiść i szowinizm odpowiedział: “Kiedy zapytano św. Joannę D’Arc, dlaczego jako chrześcijanka nie kocha Brytyjczyków, odpowiedziała, iż ​​kocha ich, ale w ich kraju. Tak samo my nie odczuwany nienawiści do Turków, kochamy ich, ale w ich kraju”

Zdradzony przez własną rodzinę, znienawidzony przez niemal wszystkich polityków, dziennikarzy i opinię publiczną, walczył niemal do końca, dopóki zdrowie pozwalało. Choć przyszło to co nieuniknione i nie ma go już z nami, to nie ma wątpliwości iż jego dziedzictwo żyje, ma się świetnie i będzie kontynuowane.
Jean-Marie Le Pen – PRESENTE!

Oskar Jastrzębski

Tekst pochodzi z kanału Telegram Nowy Świt

Read Entire Article