Karol Nawrocki, kandydat na prezydenta RP popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, znany jest nie tylko ze swojej kariery publicznej, ale również z zamiłowania do piłki nożnej – również w formie tatuaży. Jak ujawniła Plejada, na jego ciele znajdują się symbole dwóch klubów: londyńskiej Chelsea oraz gdańskiej Lechii.
Tatuaże z piłkarską symboliką
Choć Karol Nawrocki rzadko odsłania swoje tatuaże publicznie, informacje na ich temat regularnie wracają do debaty publicznej, zwłaszcza w kontekście kampanii prezydenckiej. Jak informuje portal Plejada, na klatce piersiowej Nawrockiego widnieje tatuaż z herbem Chelsea FC – jednym z najbardziej znanych klubów piłkarskich Premier League. Symbol ten przedstawia lwa trzymającego berło, będącego oficjalnym znakiem drużyny ze Stamford Bridge.
Zainteresowanie londyńskim klubem ze strony kandydata na prezydenta nie jest nowością – już w grudniu 2014 roku Nawrocki opublikował na portalu X (dawniej Twitter) zdjęcie w bluzie Chelsea, co potwierdza jego długofalową sympatię do tej drużyny.
Z kolei na plecach Karola Nawrockiego – według informacji opublikowanych przez Plejadę – znajdują się napisy związane z Lechią Gdańsk, klubem z jego rodzinnego miasta. Z Lechią związane są też inne aspekty działalności Nawrockiego.
Niedziela: rodzina, modlitwa, sport
Jak sprawy – niezależnie od tury wyborów – się komplikują, proponuję sportowy reset i dalej do boju pic.twitter.com/Sge8sSvhdx
— Karol Nawrocki (@NawrockiKn) April 21, 2024
Publikacja o Lechii i kontrowersyjna dedykacja
W 2015 roku ukazała się książka „Wielka Lechia moich marzeń”, której współautorem był Karol Nawrocki. Drugim autorem publikacji był ks. Jarosław Wąsowicz, znany z zaangażowania w środowiska kibicowskie. Jak podaje Plejada, książka została zadedykowana Tadeuszowi Duffekowi – młodocianemu kibicowi Lechii Gdańsk, który w wieku 17 lat śmiertelnie ugodził nożem kibica Arki Gdynia i został skazany oraz osadzony w poprawczaku. Dedykacja ta budziła kontrowersje i była szeroko komentowana przez opinię publiczną.
Sportowe korzenie
Karol Nawrocki ma za sobą również przeszłość jako piłkarz. Występował w lokalnym klubie Ex Siedlce Gdańsk, gdzie – według dostępnych danych – rozegrał swój ostatni mecz w 2016 roku. Związki z piłką nożną, zarówno w życiu prywatnym, jak i publicznym, są więc stałym elementem jego biografii.
Druga tura wyborów coraz bliżej
Wybory prezydenckie 2025 wchodzą w decydującą fazę. W pierwszej turze, która odbyła się 18 maja, Karol Nawrocki uzyskał 29,54 proc. głosów, co dało mu awans do drugiej tury, zaplanowanej na 1 czerwca 2025 roku. Zmierzy się w niej z obecnym prezydentem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim, który zdobył 31,36 proc. głosów.
Wyniki pierwszej tury pokazały, iż różnice między kandydatami są niewielkie, a najważniejsze mogą okazać się głosy elektoratu Sławomira Mentzena, który zajął trzecie miejsce z wynikiem 14,81 proc..
Nadchodzące debaty i występy w mediach
Zanim Polacy ponownie ruszą do urn, 23 maja (piątek) o godzinie 20:00 odbędzie się debaty prezydencka z udziałem dwóch kandydatów. Wystąpienie może odegrać istotną rolę w przekonaniu niezdecydowanych wyborców.
Dodatkowo, obaj kandydaci pojawią się na kanale YouTube Sławomira Mentzena – popularnego polityka i byłego kandydata na prezydenta:
- Karol Nawrocki: 22 maja (czwartek), godz. 13:00
- Rafał Trzaskowski: 24 maja (sobota), godz. 19:00
Wystąpienia te traktowane są jako próba zdobycia przychylności elektoratu Mentzena, którego decyzja może przesądzić o wyniku drugiej tury.
Piłka, polityka i tożsamość
Choć temat tatuaży Karola Nawrockiego może wydawać się drugorzędny w kontekście wyborów prezydenckich, rzuca światło na jego tożsamość, pasje i środowisko, z którego się wywodzi. Zarówno Chelsea FC, jak i Lechia Gdańsk to kluby z wyrazistą tożsamością i zaangażowaną bazą fanów. Niezależnie od opinii, te elementy biografii Nawrockiego tworzą jego obraz jako kandydata mocno osadzonego w kulturze kibicowskiej i lokalnym patriotyzmie.
Continued here:
Tatuaże Karola Nawrockiego. Co skrywa kandydat PiS na prezydenta?