Gotowość społeczeństwa do wstrzykiwania sobie nie wiadomo czego z igieł szczepionkowych słabnie. Dlatego naukowcy opracowują teraz szczepionki bezigłowe, które, jak twierdzą, mogą być dostarczane do organizmu człowieka dzięki ultradźwięków.
Na niedawnym wydarzeniu Acoustics 2023 w Sydney naukowcy zaprezentowali koncepcję wraz z komunikatem prasowym Acoustical Society of America (ASA), które było współgospodarzem wydarzenia wraz z Australijskim Towarzystwem Akustycznym.
"Konferencja naukowa gromadzi akustyków, badaczy, muzyków i innych ekspertów z całego świata" – czytamy w komunikacie prasowym.
"Podczas pobytu w Sydney opiszą swoją pracę na różne tematy, w tym bezigłowe dostarczanie szczepionek wspomaganych ultradźwiękami, zautomatyzowane mashupy piosenek pop, wpływ projektowania akustycznego w więzieniach i wzmocnienie sensoryczne słuchu w celu wsparcia gry w tenisa stołowego dla osób z utratą wzroku".
Darcy Dunn-Lawless, doktorant w Instytucie Inżynierii Biomedycznej Uniwersytetu Oksfordzkiego, przedstawił odkrycia swojego zespołu – odkrycia, które zostały ujawnione na konferencji – w artykule, który zawiera przegląd eksperymentu i tego, jak może on zmienić sposób dostarczania szczepionek.
(Powiązane: Sprawdź nasz wcześniejszy raport na temat szczepionek bezigłowych, które National Institutes of Health [NIH] opracowuje we współpracy z miliarderem eugenikiem Billem Gatesem.)
Przygotuj się na "dźgnięcie" przez skórę
W swoim eksperymencie Dunn-Lawless i jego koledzy przeprowadzili testy in vivo (w żywym organizmie), które według nich wywołały silniejszą odpowiedź immunologiczną niż konwencjonalne zastrzyki, ale z 700 razy mniejszą liczbą cząsteczek szczepionki.
Innymi słowy, przy użyciu ultradźwięków potrzeba o wiele mniej materiału szczepionkowego niż w przypadku iniekcji – a efekty, jak nam powiedziano, są znacznie większe w przypadku ultradźwięków.
Uważa się, iż ultradźwiękowy model dostarczania szczepionek, znany jako podejście kawitacyjne, jest bardziej skuteczny niż podawanie zastrzyków, częściowo ze względu na bogatą w odporność skórę, na którą działa ultradźwięki.
Zamiast wstrzykiwać materiał szczepionkowy w tkankę mięśniową, co od dawna jest normą, metoda szczepień ultradźwiękowych wykorzystuje skórę do dostarczania dawek szczepionki bez igły.
Na podstawie przeprowadzonych już eksperymentów można stwierdzić, iż szczepienia ultradźwiękowe są tańsze w produkcji dla Big Pharma i rzekomo bezpieczniejsze niż szczepionki do wstrzykiwań.
Dunn-Lawless pracuje jako część większego zespołu pod nadzorem dr Mike'a Graya, prof. Boba Carlisle'a i prof. Constantina Coussiosa, wszyscy w Oksfordzkim Laboratorium Ultrasonografii, Bioterapii i Biofarmaceutyków Biomedycznych (BUBBL).
"Ich podejście kawitacyjne może szczególnie sprzyjać szczepionkom DNA, które są w tej chwili trudne do dostarczenia", informuje Wine Press News.
"Dzięki kawitacji, która jest w stanie pomóc w otwarciu błon blokujących terapeutyczny dostęp do jądra komórkowego, inne zalety szczepionek DNA, takie jak skoncentrowana odpowiedź immunologiczna, niskie ryzyko infekcji i stabilność na półce, mogą być lepiej wykorzystane".
W oświadczeniu Dunn-Lawless wyjaśniła, w jaki sposób efekt akustyczny zwany "kawitacją", stąd nazwa technologii, polega na "pękaniu bąbelków w odpowiedzi na falę dźwiękową".
"Naszym celem jest wykorzystanie skoncentrowanych wybuchów energii mechanicznej wytwarzanej przez te zapadnięcia się baniek na trzy główne sposoby" mówi Dunn-Lawless.
"Po pierwsze, aby oczyścić przejścia przez zewnętrzną warstwę martwych komórek skóry i umożliwić przejście cząsteczek szczepionki. Po drugie, działać jak pompa, która napędza cząsteczki leku do tych kanałów. Wreszcie, aby otworzyć błony otaczające same komórki, ponieważ niektóre rodzaje szczepionek muszą dostać się do wnętrza komórki, aby funkcjonować".
Dunn-Lawless mówi, iż jedynym prawdziwym efektem ubocznym, który, jak mówi, jest uniwersalny dla wszystkich technik fizycznych w medycynie, jest to, iż lekarz stosuje dużą ilość energii do ciała pacjenta, pozostawiając po sobie uszkodzoną tkankę.
"Narażenie na nadmierną kawitację może powodować mechaniczne uszkodzenia komórek i struktur" – przyznaje.
"Istnieją jednak dobre dowody na to, iż takich szkód można uniknąć, ograniczając ekspozycję, więc kluczową częścią moich badań jest próba pełnego określenia, gdzie leży ten próg bezpieczeństwa dla dostarczania szczepionek".
Więcej powiązanych wiadomości można znaleźć na stronie BadMedicine.news.
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo:https://www.naturalnews.com/