Rainbow Friday activists to co-create influential advanced school ranking

pch24.pl 1 month ago

„Sukcesy szkół w kształtowaniu postaw przyjaznych, otwartych i tolerancyjnych w oparciu o inicjatywę Szkoły Przyjazne LGBT+” będą od tej pory jednym z kryteriów dla poszczególnych placówek oświatowych w Rankingu Liceów i Techników fundacji „Perspektywy”. Tak zdecydowała kapituła nadzorująca zestawienie, które dotychczas było dla wielu młodych ludzi cennym źródłem wiedzy na temat poziomu szkół. Teraz zaś staje się instrumentem skrajnie lewicowej propagandy.

„Kapituła Rankingu Liceów i Techników, wspierająca Fundację Edukacyjną Perspektywy, podjęła dziś historyczną decyzję: ranking 2025 ogłoszony zostanie 15 stycznia w tradycyjnym układzie kryteriów – wyniki matur, sukcesy w olimpiadach i wyniki egzaminów zawodowych w odniesieniu do techników – ale poczynając od edycji 2026 wprowadzone zostaną CZTERY NOWE WSKAŹNIKI tworzące wspólnie kryterium OTWARTOŚĆ” – przeczytać można w mediach społecznościowych fundacji.

Organizacja wyjaśnia dalej, co należy rozumieć w tym przypadku pod hasłem „otwartości”. To mianowicie aktywność danej szkoły w programie „Erasmus”, „kształtowanie umiejętności wspólnej realizacji przez uczniów zadań projektowych”, a także „sukcesy szkół w kształtowaniu postaw przyjaznych, otwartych i tolerancyjnych (w oparciu o inicjatywę Szkoły Przyjazne LGBT+”.

W kontekście ostatniego kryterium pada w oficjalnym komunikacie nazwa Fundacji GrowSPACE. Kilka tygodni temu chwaliła się ona współorganizowaniem – wraz z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę i Fundacją SEXEDPL – „Tęczowego Piątku” w polskich szkołach. Jest to skrywana za hasłem „tolerancji” promocja wśród najmłodszego pokolenia subkultury homoseksualnej w jej rozmaitych odmianach. W ramach tegorocznej edycji skierowanej do uczniów kampanii, propagowany był między innymi kurs e-learningowy „LGBT+Ja”. Jego celem było, według samych inicjatorów, „zwiększenie świadomości na temat różnorodności płciowych, seksualnych i relacyjnych, a także promowanie sojusznictwa rówieśniczego wobec osób LGBTQ+”.

Organizatorzy „Tęczowego Piątku” przygotowali też dla klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz średnich scenariusze warsztatów kształtujących postawy akceptacji dla związków jednopłciowych, transseksualizmu i tym podobnych zjawisk. Fundacja GrowSPACE opracowała również „scenariusze warsztatów dla dzieci i młodzieży z zakresu praw człowieka, języka inkluzywnego i zdrowia psychicznego”.

W połowie stycznia przyszłego roku opublikowana zostanie kolejna edycja rankingu. Będzie on uwzględniać dotychczasowe, merytoryczne kryteria opierające się na wynikach egzaminu dojrzałości, sukcesy odnoszone przez uczniów w olimpiadach, a w przypadku techników również wyniki egzaminów zawodowych.

Antyrodzinna ideologia „równościowa” wprowadzona zostanie do rankingu „Perspektyw” począwszy pod 2026 roku.

Propaganda zmiany społecznej za pieniądze globalistów

Fundacja GrowSPACE prowadzi Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+. Na swojej internetowej witrynie przedstawia się jako organizacja zajmująca się kwestią zdrowia psychicznego, prawami człowieka i tak zwaną walką z dyskryminacją, co w praktyce oznacza realizację roszczeń politycznego lobby LGBT, głównie dzięki wsparciu funduszy zagranicznych.

Przykładowo, pod koniec października fundacja zorganizowała dwudniowe szkolenia stacjonarne w Mielcu i w Tarnobrzegu, w ramach programu „Weź sprawy w swoje ręce”. Aktywistki, które prowadziły zajęcia, specjalizują się między innymi w „prawach uczniowskich, prawach kobiet i osób LGBTQ”, a także w kwestii „partycypacji społecznej”.

Pieniądze na program “Weź sprawy w swoje ręce” – jak czytamy w mediach społecznościowych Fundacji – pochodzą z projektu „Ochrona wartości UE i praw podstawowych poprzez udział społeczeństwa i pomoc społeczeństwu obywatelskiemu w Europie Środkowej – PROTEUS”, a realizowanego przez Transatlantic Foundation we współpracy z programem Engaging Central Europe (ECE) prowadzonym przez The German Marshall Fund ze Stanów Zjednoczonych. Projekt PROTEUS jest natomiast współfinansowany przez Europejską Agencję Wykonawczą ds. Edukacji i Kultury (EACEA) w ramach programu Citizens, Equality, Prawa i Wartości (CERV) Unii Europejskiej.

Z kolei ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie płaci za Program Ambasadorski GrowSPACE, czyli wspieranie powstawania sieci środowisk pro-homoseksualnych w Polsce.

Źródła: DoRzeczy.pl, Facebook, eurodesk.pl, emocjonalnebhp.pl, PCh24.pl

RoM

Read Entire Article