Presidential Elections: A Stormy Evening of Politics

dailyblitz.de 2 days ago

W piątek, 10 marca 2023 roku, Polska była świadkiem burzliwego wieczoru politycznego, który przyciągnął uwagę wielu obywateli. W Końskich, w województwie świętokrzyskim, odbyła się debataprezydencka, organizowana przez TVP, TVN24 i Polsat News. Jednak już przed rozpoczęciem debaty doszło do awantury, w której musiała interweniować ochrona.

Do przepychanek doszło przy wejściu na halę w Końskich, gdzie zorganizowano debatęprezydencką. Jak podają media, do budynku siłą próbował wejść Michał Gwardyński, dziennikarz Telewizji Republika. Ochrona pracująca w budynku starała się w tym czasie zamknąć drzwi, co było skutecznie uniemożliwiane przez tłum. „Jesteśmy największą telewizją w Polsce” – krzyczał dziennikarz. W odpowiedzi usłyszał: „To nie znaczy, iż masz używać pięści”. W trakcie awantury słychać było okrzyki: „Co wy robicie? Pan się dobrze czuje? Pan jest chory!”.

Debata rozpoczęła się przed godz. 21 i była transmitowana przez TVP, TVN i Polsat. Pokazywała ją również TV Republika. Dziennikarka prowadząca podkreśliła, iż debatę organizuje sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego. Na debatę przyjechali kandydaci na prezydenta RP, w tym Trzeciej Drogi Szymon Hołownia, kandydatka Nowej Lewicy Magdalena Biejat, była posłanka SLD Joanna Senyszyn, Marek Jakubiak (Wolni Republikanie), Krzysztof Stanowski i Maciej Maciak.

Debata zaczęła się od pytania o przywrócenie obowiązkowej służby wojskowej. Wcześniej w piątek odbyła się debatana miejskim rynku w Końskich, organizowana przez TV Republika, w której nie uczestniczyli wszyscy kandydaci, w tym Rafał Trzaskowski. W debacie uczestniczyli: Karol Nawrocki (PiS), Szymon Hołownia (Trzecia Droga), Magdalena Biejat (Nowa Lewica), Joanna Senyszyn (była posłanka SLD), Marek Jakubiak (Wolni Republikanie), Krzysztof Stanowski i Maciej Maciak.

Według sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Społecznych, 55% respondentów deklaruje, iż będą brać udział w wyborach prezydenckich. Z kolei 21% respondentów deklaruje, iż nie będą brać udziału w wyborach. Pozostali respondenci (24%) nie wiedzą jeszcze, czy będą brać udział w wyborach.

Warto przypomnieć, iż wybory prezydenckie w Polsce odbędą się w maju 2023 roku. W wyborach uczestniczyć będą 9 kandydatów, w tym Rafał Trzaskowski (KO), Andrzej Duda (PiS), Szymon Hołownia (Trzecia Droga), Magdalena Biejat (Nowa Lewica), Joanna Senyszyn (była posłanka SLD), Marek Jakubiak (Wolni Republikanie), Krzysztof Stanowski i Maciej Maciak.

Statystyki pokazują, iż w wyborach prezydenckich w 2015 roku wzięło udział 48,9% uprawnionych do głosowania. W 2020 roku frekwencja wyniosła 64,5%. W Wyborach prezydenckich w 2015 roku Andrzej Duda (PiS) wygrał, uzyskując 51,7% głosów. W Wyborach prezydenckich w 2020 roku Andżoj Duda (PiS) wygrał, uzyskując 50,69% głosów.

Na koniec warto dodac, iż wybory prezydenckie są jednymi z najważniejszych wyborów w Polsce. Wybór prezydenta ma wpływ na politykę kraju i gospodarkę. Dlatego, wyborcy powinni dokładnie rozważyć swoje wybory i uczyć się na temat kandydatów i ich programów.

Read more:
Wybory prezydenckie: Burzliwy wieczór polityczny

Read Entire Article