Israel Loses Public Support After Committing Crime on Humanitarian Convoy

dailyblitz.de 9 months ago
Zdjęcie: izrael-traci-poparcie-spoleczne-po-dokonaniu-zbrodni-na-konwoj-humanitarny


Badanie stopnia poparcia dla działań Izraela w Gazie w naszym kraju po zbrodni wojennej dokonanej z premedytacją przez wojsko izraelskie młodego Polaka, który poświęcił się niosąc tam pomoc humanitarną, wydaje się być niezwykle interesującym zagadnieniem. Na Zachodzie zaobserwowano tendencję spadkową wsparcia dla Izraela w tego typu badaniach, choć należy zauważyć, iż niektóre doniesienia są mocno cenzurowane przez media.

We Francji, gdzie znajduje się największa diaspora żydowska w Europie, poparcie dla Izraela po krwawym ataku Hamasu w październiku 2023 roku było znaczne. Jednakże w tej chwili również można zauważyć jego spadek. IFOP przeprowadził ostatnio badania na zlecenie Crif (Rady reprezentacyjnej organizacji żydowskich we Francji), które mogą rzucić światło na tę kwestię.

Wyniki badania opublikowane w niedzielę, 7 kwietnia przez „La Tribune du Dimanche”, pokazują, iż tylko 56 procent Francuzów przez cały czas uważa za uzasadniony cel eliminacji Hamasu w Gazie. Wcześniej, po 7 października, ten pogląd wyrażało 65 procent ankietowanych.

Francuscy obywatele przez cały czas głównie popierają cel wojskowy Izraela w Gazie, przy czym 56 procent z nich uznaje ten cel za uzasadniony. Jednak media donoszą o stopniowym spadku tego poparcia, co wskazuje na erozję opinii publicznej. W większości zaczyna się już pojawiać przekonanie, iż zarówno Izrael, jak i Hamas ponoszą winę za konflikt. Gdy zapytano respondentów, kto jest odpowiedzialny za obecną sytuację w Strefie Gazy, 59 procent odpowiedziało, iż obie strony – Izrael i Hamas. Ponadto, 61 procent Francuzów nie wykazuje ani sympatii, ani antypatii wobec Izraela.

66 procent respondentów uważa, iż ​​zawarcie rozejmu między Izraelem a Hamasem powinno być warunkowane uwolnieniem wszystkich zakładników, podczas gdy 34 procent popiera bezwarunkowe zawieszenie broni. Z kolei 72 procent ankietowanych uznaje wzrost antysemityzmu we Francji za poważne zagrożenie dla Francuzów wyznania mojżeszowego oraz społeczeństwa jako całości. Natomiast 28 procent jest zdania, iż ​​to zjawisko ma charakter cykliczny i ograniczony w czasie, nie stanowiąc w ten sposób zagrożenia dla społeczeństwa jako całości.


Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: kontakt@legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, iż nasze publikacje zasługują na wparcie pracowników, którzy codziennie przeszukują setki stron, możesz wesprzeć nas, przechodząc na stronę: Wesprzyj Lega Artis

Zastrzegamy, iż nie udzielamy porad prawny pro bono.

Daniel Głogowski

Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach starał się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii. Przez lata zyskał reputację rzetelnego dziennikarza. Kontakt z redakcją: kontakt@legaartis.pl

More here:
Izrael traci poparcie społeczne po dokonaniu zbrodni na konwój humanitarny

Read Entire Article